Найчастіше небезпечним інфекційним захворюванням піддаються діти. У світі найбільш ефективним способом запобігання інфекційних хвороб у дітей є вакцинопрофілактика. Основною метою, якої є формування специфічного імунітету і вироботка тривалого захисту організму від інфекцій.

Завдяки проведенню щеплень вдалося зупинити епідемію віспи (натуральної), розповсюдження поліомієліту, дифтерії та інших важких інфекційних захворювань.

Сенс вакцинації в тому, що в організм людини вводяться ослабленні або вбиті збудники різних інфекцій (або штучно синтезовані білки, які ідентичні білкам збудників) . Коли вакцина потрапляє в організм, імунна система уважно вивчає її, запам’ятовує і починає виробляти речовини для її знищення. Речовини «вбивці» діють вибірково, у людини виробляється специфічний імунітет.

Вакцина як би «навчає» імунну систему, готуючи її до боротьби з «повноцінною» інфекцією. Принцип вакцинації заснований на формуванні імунологічної пам’яті, це призводить до того, що при контакті з інфекцією людина не хворіє або переносить її легше.

Сьогодні можна запобігти за допомогою вакцин 27 інфекційних захворювань. Цим прийомом користується вся цивілізована Європа, США, Канада, Австралія та ін. Вакцинація виступає як елемент загальної культури, вже недостатньо охайно виглядати, багато читати, правильно говорити, бути ввічливим і т.д. Сьогодні ти сам і твої діти, і внуки повинні бути щепленими проти основних небезпечних хвороб.

У нашій країні передбачена обов’язкова вакцинація дітей проти 10 найбільш небезпечних інфекційних хвороб: туберкульоз, коклюш, дифтерія, правець, поліомієліт, гепатит В, гемофільна інфекція типу b, кір, краснуха, паротит. На теперішній час в медичних установах міста є вакцини проти усіх перерахованих захворювань.

Для отримання щеплення дитині батькам необхідно звернутися до дільничного педіатра або до сімейного лікаря, з яким укладено декларацію.  Після огляду пацієнта та у разі відсутності протипоказань лікар надає дозвіл на вакцинацію. Можливі реакції на щеплення зазначені в інструкції до вакцини, з якими батьки  можуть ознайомитися до проведення вакцинації.

Вакцини закуповуються Міністерством охорони здоров’я України за державні кошти  і в регіон надходять централізовано. Заклади охорони здоров’я міста отримують вакцини в КНП «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня» ЗОР згідно розподілу, затвердженого наказом Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.

Всі виробники вакцин проходять сувору процедуру отримання дозволу на застосування вакцин. У нашій країні спеціальні органи по реєстрації лікарських засобів проводять незалежну експертизу складу вакцин. Випадки небажаних реакцій при використанні вакцин регулярно аналізуються і розглядаються експертами системи охорони здоров’я.

Щорічно в світі застосування вакцин запобігає 3 мільйонам смертельних випадків, рятує 750 000 дітей від важких ускладнень, що виникають в результаті небезпечних інфекційних хвороб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту