Фактори ризику, що можуть вплинути на роботу та операції роботи підприємства КНП ЦПМСД №6

 1. Неправильна цінова політика КНП може призвести до встановлення високої ціни та втрати клієнтів або, навпаки, може зробити надання медичних послуг неприбутковими. Цінова політика має грунтуватися на високому рівні обслуговування та наявності сучасного обладнання, щоб зберігалося співвідношення «ціна- якість».
 2. Слабка матеріально-технічна база (високий ступінь зносу обладнання, використання морально застарілого обладнання, вихід обладнання з експлуатації, часті поточні ремонти). Також багато реорганізованих КНП потребують значних капітальних інвестицій у будівництво або капітальний ремонт корпусів, відділень, поверхів, амбулаторій, що потребує вкладення значної суми грошових коштів.
 3. Несвоєчасне оновлення матеріально-технічної бази, низька мотивація персоналу, недостатність кваліфікованих медичних кадрів може вплинути на якість медичної послуги, а це, своєю чергою, може призвести до зростання невдоволеності пацієнтів та їх рідних якістю медичної послуги, збільшення скарг і, як наслідок, втрати іміджу медичного підприємства.
 4. Зростання цін на медикаменти та вироби медичного призначення, товари господарського призначення, ПММ, що призведе до додаткових витрат.
 5. На тлі впровадження цифрових технологій (цифрової медицини) із застосуванням смартфонів, планшетів, комп‘ютерів є ризик кібератак (програми-віруси, фішинг, тощо), які можуть не лише призвести до негативних економічних наслідків, а й негативно вплинути на якість медичної послуги. Тому слід приділяти значну увагу шляхам подолання кіберзагроз, забезпеченню корпоративної безпеки.
 6. Експлуатаційні ризики: нестабільність ціни на електричну енергію, пов‘язана з реформуванням ринку електроенергії; коливання ціни на пальне для автотранспорту, збільшення вартості холодної води.  
 7. Значну роль у зростанні іміджу медичного підприємства відіграє мотивація персоналу, безпосередньо пов‘язаного з наданням медичних послуг. Тому недостатній рівень зарплати та заохочення медперсоналу може негативно вплинути на діяльність підприємства та збільшити    зміну кадрів.
 8. Недостатнє забезпечення професійної безпеки медичних працівників в установах КНП. Якщо підприємство недостатньо приділяє увагу охороні праці медичного персоналу, особливо тих, хто безпосередньо контактує в пацієнтами з інфекційними захворюваннями, то це може негативно вплинути на стан здоров‘я лікарів та призвести до тривалого розладу здоров‘я та втрати працездатності.   
 9. Важливим етапом діяльності медичного є складання фінансового плану- бюджету підприємства на рік.  Неправильне його складання може привести до незбалансованості доходів та витрат, неправильного співвідношення витрачених ресурсів та отриманих результатів- перевитрати ресурсів і недоотримання  доходів. Тому, складаючи фінансовий план, слід правильно визнавати пріоритетні статті витрат та здійснювати їх оптимізацію.
 10. На діяльність КНП може вплинути затримка бюджетного фінансування за бюджетно- цільовими програмами, що може призвести до затримки виконання запланованих заходів.
 11. До факторів  ризику можуть бути віднесені інші форс- мажорні обставини: крадіжка майна-  в разі незабезпечення  його охорони, пожежі- у разі недотримання правил пожежної безпеки та не проведення інструктажів; вибухи- у разі порушення правил зберігання кисневих балонів та інші ризики.
Перейти до вмісту