Інфекційні хвороби – це розлади здоров’я людей, які спричинені вірусами, бактеріями, рикетсіями, грибами, гельмінтами та іншими патогенними паразитами. Джерелом інфекції є людина або тварина, які заражені збудниками інфекційних хвороб. Факторами передачі збудників інфекційних хвороб є об’єкти середовища життєдіяльності людини, такі як повітря, ґрунт, вода, харчові продукти, продовольча сировина та предмети побуту.

Серед населення нашого регіону в поточному році реєструвалися такі інфекційні хвороби:

  • гострі кишкові інфекції,
  • туберкульоз,
  • менінгококова інфекція,
  • вірусний гепатит А,
  • вітряна віспа.

Багатьом інфекційним захворюванням можна запобігти з допомогою вакцин. Тож ретельно дотримуйтеся Календаря щеплень.

Дотримання правил гігієни та харчової безпеки є важливим для запобігання інфекційним захворюванням. Мийте руки, їжу, доглядайте своє помешкання. Якщо ви відноситесь до групи ризику, маєте знижені можливості імунітету до боротьби з інфекціями, то порадьтесь зі своїм лікарем щодо вашого стилю життя та додаткових вакцин.

Найпростіший спосіб підхопити більшість інфекційних захворювань — контактувати з інфікованою людиною. Тому намагайтесь зберігати дистанцію та використовувати засоби індивідуального захисту при контакті з людиною, яка має симптоми інфекційного захворювання. Також можна підхопити інфекцію контактуючи з тваринами та комаха. Тому якщо вас вкусив кліщ, комар, невідома вам комаха або собака — зверніться до лікаря за допомогою.

Інфекційні захворювання також можуть передаватися через воду чи їжу. Тому дотримуйтесь правил безпеки продуктів харчування: мийте овочі та фрукти перед вживанням; зробіть запас води та регулярно оновлюйте його; перевіряйте умови зберігання запасів продуктів, особливо консервів та їх термін придатності. Багато мікробів можуть затримуватися на предметах побуту, як-то стільниці, ручки дверей або крану. Тому дотримуйтесь чистоти у своєму домі, робіть вологе прибирання.

З метою профілактики рекомендуємо:

  • дотримуватися правил особистої гігієни, правил зберігання харчових продуктів та умов приготування страв; уникати відпочинку у невстановлених місцях;
  • не використовувати воду відкритих водоймищ для пиття, миття посуду, овочів та фруктів; купатись виключно в дозволених місцях, не заковтувати воду під час купання;
  • використовувати репеленти для захисту від комах.

Традиційно найкращим захистом в любому віці є вакцинація, яка захистить і від правця під час подряпин і травм, і від сказу в разі укусів небезпечними тваринами та від інших небезпечних інфекцій таких як кір та коронавірусна хвороба. Вакцинація – єдиний дієвий засіб профілактики хвороб!

Якщо ви відноситесь до групи ризику, наприклад, маєте знижені можливості імунітету до боротьби з інфекціями, то порадьтесь зі своїм лікарем щодо вашого стилю життя та додаткових вакцин. Піклуйтесь про своє здоров’я та бережіть себе!

З початку війни зросли ризики інфекційних захворювань. Їх спричиняють бактерії, віруси, грибки чи паразити. А недуга може протікати як з легкими симптомами, так і загрозливими для життя.

Тому важливо розуміти свої ризики інфікування та подбати про своє здоров’я і своїх близьких.

Деякі інфекційні захворювання можуть передаватися від людини до людини. Деякі передаються комахами чи іншими тваринами. Інші ж через інфіковану їжу чи воду, чи через вплив організмів у довкіллі.

Ознаки та симптоми варіюються залежно від хвороботворного організму, але часто включають лихоманку та стомлюваність.

Легкі інфекції можуть лікуватися відпочинком та домашніми засобами, у той час як деякі небезпечні для життя інфекції можуть потребувати госпіталізації.

Щоби знизити ризик інфікування, дотримуйтесь простих порад:

  • Мийте руки.
  • Зробіть щеплення.
  • Дотримуйтесь респіраторної гігієни та етикету кашлю.
  • Безпечно готуйте їжу.
  • Практикуйте безпечний секс;
  • Не діліться з іншими засобами індивідуальної гігієни.

 Не ставтесь легковажно до вживання антибіотиків. Запитайте у свого лікаря, чи є якісь заходи, які можна задіяти для одужання, щоб уникнути вживання антибіотиків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту