Гігієна рук – найважливіший захід, що дозволяє уникнути передачі потенційно шкідливих мікроорганізмів і запобігти поширенню інфекцій, пов’язаних з наданням медичної допомоги.  Руки – основний шлях передачі мікроорганізмів під час надання медичної допомоги.

Будь-який медичний працівник чи особа, яка здійснює догляд за хворим, чи опиняється в прямому або непрямому контакті з пацієнтами, повинна бути зацікавлена в забезпеченні гігієни рук та вміти виконувати відповідні процедури правильно і в потрібний час.

Як і коли слід вживати заходи, що забезпечують гігієну рук?

Перш за все, обробляйте руки антисептиком на спиртовій основі, це найкращий спосіб повсякденної гігієнічної антисептики рук. Це засіб більш швидкодіючий, ефективніше і краще переноситься вашими руками, ніж миття милом і водою. Але він дієвий лише в разі, якщо ваші руки не забруднені.

Мийте руки милом і водою, якщо вони явно забруднені в тому числі кров’ю чи іншими біологічними рідинами, а також після відвідування туалету.

  • Гігієна рук в правильні моменти сприяє порятунку людських життів.
  • За останні роки завдяки дотриманню гігієни рук в медичних установах врятовані мільйони людських життів.
  • Гігієна рук є одним із показників якості безпечних систем охорони здоров’я.
  • Такі проблеми охорони здоров’я, як лікарняні інфекції, які часто бувають невидимими, але тим не менше мають місце, є політичними та соціальними проблеми, якими необхідно займатися сьогодні.
  • За допомогою належної гігієни рук поширення інфекцій можна зупинити, а шкоді для пацієнтів і працівників охорони здоров’я можна запобігти, використовуючи засоби для обробки рук, завдяки яким можна щорічно запобігати лікарняним інфекціям та мільйонам випадків смерті.
  • У соціальних мережах існуєхештег #handhygiene, що свідчить про важливість цієї теми, як для профілактики лікарняних інфекцій, так і в разі спалахів таких смертельних хвороб, як Ебола.
  • Профілактика інфекції лежить в основі зміцнення систем охорони здоров’я. Гігієна рук є основним заходом безпеки в разі таких процедур, як введення інвазивного пристрою, обробка хірургічної рани або ін’єкція.

Більшість інфекцій, пов’язаних з медичною допомогою, можна попередити при дотриманні гігієни рук – своєчасного і правильного дотримання чистоти рук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту