Дорожня карта пацієнта стосовно встановлення/подовження групи інвалідності

  1. Для оформлення направлення на медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) пацієнту потрібно звернутися до сімейного лікаря.
  2. Сімейний лікар проводить обстеження: лабораторні, клінічні, діагностичні для встановлення діагнозу та функціональних порушень, що призводять до обмеження життєдіяльності. Після проведення обстежень, оформлює «Направлення на МСЕК» (форма №088/0) у відповідності до вимог наказу МОЗ України від 14.02.2012 №110.
  3. Лікарсько-консультативна комісія підприємства розглядає пакет документів і за наявності ознак інвалідності направляє пацієнта на медико-соціальну експертну комісію для проведення експертизи і встановлення/продовження інвалідності.
  4. Експертиза проводиться за направленням Лікарсько-консультативної комісії незалежно від місця реєстрації, проживання  чи перебування громадян, які звертаються для встановлення групи інвалідності. Якщо у разі звернення для встановлення інвалідності особа не може прибути на огляд до МСЕК, комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії підприємства.

Дорожня карта пацієнта стосовно    встановлення/подовження групи інвалідності  ВПО, які перебувають за кордоном.

  1. Для встановлення групи інвалідності, якщо пацієнт перебуває за кордоном, необхідно надіслати необхідні медичні документи й обстеження, обов’язково українською мовою, до сімейного або лікуючого лікаря на території України для оформлення «Направлення на МСЕК» (форма №088/0).
  2. Лікарсько-консультативна комісія розгляне пакет документів і за наявності ознак інвалідності направить на медико-соціальну експертну комісію для проведення експертизи і встановлення інвалідності.
  3. Якщо у разі звернення для встановлення інвалідності особа не може прибути на огляд до МСЕК, комісія приймає рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я (відповідно постанови КМУ від 08.03.2022 №225).

Як продовжити дію довідки про інвалідність, якщо пацієнт виїхав за кордон. 

У разі, якщо термін дії довідки про інвалідність завершився, його автоматично вважають продовженим на весь час дії воєнного стану на території України і впродовж 6 місяців після його припинення/скасування (згідно постанови КМУ від 30.03.2022 №390).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту